Mexicaanse grieppandemie voorbij?
De grieppandemie is volgens de berichten over haar hoogtepunt heen. Er gaan zelfs geluiden rond dat er nooit sprake zou zijn geweest van een pandemie en dat medici en overheid voorbarig en overdreven hebben gereageerd.
Wij zijn van mening dat dergelijke uitspraken "achteraf praat" zijn. Ja natuurlijk is de pandemie meegevallen maar ligt dat dan niet aan de voorzorgsmaatregelingen die overheid en bedrijven hebben getroffen?
Veel bedrijven hebben zeer adequaat gereageerd en allerlei maatregelen getroffen om de verspreiding van het virus te minimaliseren o.a. met behulp van desinfectiemiddelen. Dit zal tesamen met de landelijke griep-vaccinaties zeker positief effect hebben gehad en is aan te nemen dat hierdoor de pandemie minder impact heeft gehad dan verwacht.
Is desinfectie dan nu overbodig?
Zeker niet, het gebruik van goede desinfectie producten is ten allen tijde aan te bevelen! Goede hygiëne op de (flex-)werkplek en in sanitaire ruimten is voor elk bedrijf van grote waarde. Want ook een medewerker die aangestoken wordt met een onschuldig griepje kost uw bedrijf veel geld, veel meer dan de investeringen die u er voor doet met een gedegen desinfectiebeleid.
Een voorbeeld:
Het merendeel van de mannen (68%) wast zijn handen niet na een bezoek aan het toilet (zie artikel onderaan de pagina). Dit zal ook wel niet zomaar meer worden. Maar als men de beschikking heeft over een desinfectiemiddel dat snel en makkelijk desinfecteerd waarbij men kan opspuiten en al handenwrijvend het toilet kan verlaten terwijl de handen vanzelf droog worden zal het gebruik toenemen. Dit zal de algehele hygiëne binnen uw bedrijf zeker verbeteren.
Ecostar kan u hiervoor de GermGuard Hand Rub desinfectant adviseren. Een verzorgende desinfectant die zéér snel een uiteenlopend scala aan bacteriën en virussen afdood en de huid niet schraal maakt. Leverbaar in een mousse in pompflesjes of vloeistof voor muurdispensers. (Ook leverbaar zonder geur voor voedselomgevingen.)
Bekijk en koop deze producten in onze webshop...>
(tevens vindt u hier praktische informatie en hulpmiddelen inzake preventie maatregelen)
ARTIKEL uit de krant: Mannen houden niet van handen wassen
Slechts 32 procent van de mannen wast na een bezoekje aan het toilet uit zichzelf hun handen. Vrouwen zijn wat dat betreft een stuk hygiënischer... Uit onderzoek aan de London School of Hygiene blijkt dat 64 procent van de vrouwen na een toiletbezoekje de handen uit zichzelf wast.
De onderzoekers bekeken 32 dagen lang of en hoe mensen hun handen wasten na een toiletgang bij een tankstation. Zo wassen mensen hun handen vaker met zeep na een bezoek aan het toilet als ze denken dat andere mensen meekijken.
Als in de toiletruimte borden werden getoond met teksten als ’Gebruikt de persoon naast jou wel zeep?’ steeg het percentage mensen dat hun handen wast met zeep aanzienlijk. Volgens de onderzoekers ging het aantal handenwassers met 11 tot 12 procentpunt omhoog.
BRON: Telegraaf - do 15 okt 2009